Jak obliczyć ile wódki potrzeba na wesele?

0 Comments

Wesele to uroczystość, na którą przygotowujemy się bardzo starannie, aby wszystko przebiegło zgodnie z planem. Jednym z najważniejszych elementów zabawy jest dobra porcja alkoholu. Jeśli nie wiesz, ile wódki potrzeba, aby bezpiecznie i spokojnie przygotować imprezę, ten artykuł z pewnością Ci pomoże.

Liczba osób gości na weselu i ilość alkoholu są ze sobą bezpośrednio powiązane. Pamiętaj, że jeśli chcesz dostarczyć dobry alkohol swoim gościom, możesz potrzebować więcej niż jest to napisane poniżej.

Z tego powodu obliczmy Najpierw ilość osób na weselu. Jeśli planujesz czterdzieści lub mniej gości, % liczby osób stanowić będzie miarodajna podstawa do obliczenia ilości potrzebnego alkoholu. Uwzględniając polskie tradycje podczas liczenia dla każdego gościa musisz przyjąć jakąś ilość wódki. Dla każdego go ścia wystarczy około 0,5 litra tego trunku, czyli 20 litrów dla 40 osób.

Jeżeli chcesz zapewnić swoim gościom odrobinę więcej luksusu i zamierzasz zorganizować dla nich inne napoje alkoholowe oprócz wódki (likiery, whisky), koniecznie musisz obliczyć ilość alkoholu proporcjonalnie do rodzaju i wielkości okoliczności oraz typu festy.

Warto również pamiętać o innych gatunkach alkoholi takich jak szampan, czerwone i białe wina, piwa i drinki oraz napoje bezalkoholowe. W tym celu poleca się uwarunkowaną liczbę 1 litra słodkich napoi (np. coli) na 10 osób oraz 1 litr piwa wigilijnego na 5 osób. Nie należy zapominać o gorzałce dla tych, którzy nie mają juz ochoty pić alkoholu.

W przygotowaniu każdego wesela ważnym elementem jest dokładny obliczenie ile alkoholu będzie potrzeba. Przy takich okazjach powinniśmy zadbać o to, aby zapewnić gościom smakowite trunki w wystarczającej ilości.

Przy okazji, bardzo trudno jest obliczyć dokładnie ile alkoholu będzie potrzebne na wesele. Jeśli zależy nam na tym, aby goście mieli możliwość napięcia się alkoholem, powinniśmy przewidzieć ok. 6-8 kieliszków dla każdego. Ponieważ jednak każda impreza i goście są inne, trzeba obliczyć wodki należyte do ilości osób uczestniczących.

Rozpoczynamy od obliczenia ile będzie weselników. Następnym krokiem jest podzielenie tej liczby przez 6 lub 8 (w zależności od tego ile kieliszków chcemy dać gościom). Ostatecznie dostajemy ilość butelek wszystkiego rodzaju alkoholi jakie powinniśmy kupić – bez drobnych niespodzianek wynik końcowy to liczba butelek przeznaczonej tylko na vodka. Dopełnienie całego obliczenia to liczenie ilości szklanki oraz pianki je odpowiednio do liczby osób uczestniczacych w tym wydarzeniu.

Konstruując nasz kalkulator pamiętajmy aby mieć zawsze zapas innych rodzai alkoholi – moim zdaniem, na pewno się przyda. Życzę Wam szeroko otwartych portfeli i udanego obliczenia ile wódki potrzeba na Wasze wesele!

Weselne przyjęcie to wyjątkowa okazja, która wymaga odpowiednich przygotowań. Jeśli planujesz swoje wesele, bardzo ważna jest odpowiednia ilość alkoholu, która może być trudna do oszacowania. Jak obliczyć ile wódki potrzeba na wesele?

Pierwszą rzeczą, o której musisz pamiętać, jest to, że liczba gości ma bezpośredni wpływ na ilość alkoholu potrzebnego na Twoje przyjęcie. Należy wziąć pod uwagę liczbę osób biorących udział w uroczystości. Dla uproszczenia można się posłużyć prostym wzorem – jeden standardowy trunek dla każdego gościa (1/4 l). Zazwyczaj jednak przy takich eventach dobrym pomysłem jest pozostawienie odrobinę więcej nishu, aby nikt nie został z niczym i aby mieć zapas na następną imprezę.